Akademik Tez Danışmanlığı

Tez Düzenleme/Redaksiyon

Akademik Tez hazırlamadan önceki ilk ve en önemli husus bağlı olduğunuz fakültenin/enstitünün tez yazım kılavuzuna göre hareket etmek ve  kılavuzun en güncel halinin göz önünde bulundurulması gerekir.  Kılavuzlarda yer alan akademik şekil ve içerik kuralları tezin/projenin/ödevin başarılı olması için çok önemlidir. Akademik Tez Yazım kılavuzlarına göre düzenleme yaparken genel olarak şu hususlar çalışmayı oluşturur: Sayfa yapısı ve kenar boşlukları, metin yazım stili ve puntoları, iç ve dış dizaynı, yemin metni sayfası, özet ve abstract yazımları, anahtar kelimeler içindekiler listesi, tablolar listesi, şekiller listesi, kısaltmalar .

Metin içinde ise satır aralıkları, paragraf girintileri, ana bölüm başlıkları ölçüleri ana başlık ile alt başlıkları arasındaki aralıklar,başlıklar ile metin arasındaki boşluklar kılavuza göre istenen stillerde ve satır aralıklarında en son kaynakça olmak üzere yönergenin tamamını kapsayan dizayn işlemleri son derece önem arz etmektedir. Ayrıca Akademik tez/proje/ödev çalışmalarında noktalama işaretleri, anlatım bozukluğu olmayan cümleler ve imla kuralları son derece önemlidir. Editasyon ve redaksiyon konusunda uzman akademik kadromuz hazırladığınız tez, ödev veya projelerinizde uzman gözüyle çalışmayı baştan sona redakte edip düzenleyerek Akademik Tez Yazım kılavuzlarına ve kurallarına tez düzeltme işlemi yapılır. Biz de Tez Düzenleme Merkezi olarak sizlere destek sunuyoruz.


SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?


 

1.Tanışma, dinleme

Üniversitenizin ve hocanızın istekleri ile sizin isteklerinizi (veya yapamadıklarınız.) dinliyoruz.


2. Çalışmanızın gönderilmesi

Çalışmanızı (Tez, makale, bitirme projesi) ve üniversitenizin tez yazım kılavuzunu alıyorum. Tüm üniversitelerin tez yazım kılavuzları bizde mevcuttur.


3. Tez Düzenleme işlemine başlanması

Yapılması gerekenleri tez yazım kılavuzu doğrultusunda çalışmayı başlatıyorum. Bu esnada sürekli temas halindeyiz!

 

4. Kılavuza göre düzenlenen tezin gönderilmesi

Çalışma kılavuza uygun hale geldiğinde verdiğin e-posta hesabına gönderiyorum.

Bize Ulaşın

Müşterilerimize değer veriyoruz. Dünyanın neresinde olursanız olun 7/24 bize ulaşabilirsin

 Fiyat almak için arayarak veya mesaj atarak bize ulaşabilirsiniz.

Bize mesaj atın!